Mikrodermabrazja to grupa zabiegów, których głównym celem jest oczyszczenie skóry z warstwy martwego naskórka i innych zanieczyszczeń. Jednak nie jest to tylko zabieg oczyszczający. Wygładzenie struktury skóry przygotowuje ją do aplikacji substancji odżywczych oraz przyczynia się do jej odmłodzenia. Co warto wiedzieć na temat różnych rodzajów mikrodermabrazji?

Rodzaje mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja oznacza mechaniczne ścieranie warstwy rogowej naskórka. Pod tą nazwą kryje się kilka zabiegów, wykorzystujących różne technologie. Dzięki dużemu wyborowi zabiegów złuszczających można przeprowadzić skuteczną terapię oczyszczania i regeneracji skóry praktycznie przy każdym typie cery, o czym doskonale wiedzą eksperci z Kliniki Estell Senator w Warszawie.

Do najpopularniejszych zabiegów mikrodermabrazji należą:

  • Mikrodermabrazja diamentowa – zabieg polega na ścieraniu martwego naskórka przy pomocy głowicy diamentowej o różnej średnicy i wielkości gradientu. Końcówka urządzenia posiada dodatkowo otwór, przez który zasysane są złuszczone zanieczyszczenia.
  • Mikrodermabrazja korundowa – zakończenie głowicy zabiegowej wykonane jest w tym przypadku z korundu (tlenek glinu), który cechuje się wysoką czystością chemiczną i neutralnym działaniem w stosunku do skóry. Jest to jeden z najsilniejszych zabiegów mikrodermabrazji, dlatego może nie sprawdzić się przy cerze bardzo wrażliwej.
  • Mikrodermabrazja wodno-tlenowa (hydrabrazja) polega na oczyszczeniu skóry przy pomocy sprężonego tlenu i soli fizjologicznej. Strumień aplikowany pod wysokim ciśnieniem złuszcza martwy naskórek, jednocześnie schładzając skórę. Jest to bardzo delikatny zabieg, z którego mogą skorzystać nawet osoby obdarzone delikatną cerą.

Wskazania i przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Wskazania i przeciwwskazania zależą w dużej mierze od wybranej metody. Najbardziej inwazyjna jest mikrodermabrazja korundowa i ona polecana jest do cery wymagającej. Z kolei mikrodermabrazja diamentowa i wodna mogą być stosowane nawet w przypadku skóry wrażliwej. Największą ostrożność należy zachować przy cerze naczynkowej, ponieważ źle dobrany zabieg złuszczający może doprowadzić do pogorszenia jej stanu. Typowe przeciwwskazania do mikrodermabrazji to: rany, zadrapania, skaleczenia, infekcje skórne, aktywne choroby skóry (np. trądzik, łuszczyca), znamiona i brodawki, opryszczka, nowotwór, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Czytaj:  Jak przezwyciężyć lęk przed dentystą?

Mikrodermabrazja – oczyszczenie skóry, ale nie tylko

Mikrodermabrazja pozwala na uzyskanie wielu pozytywnych efektów estetycznych. Przy pomocy odpowiednio dobranego zabiegu złuszczania warstw naskórka można zmniejszyć rozszerzone pory, ograniczyć łojotok skóry, pozbyć się zaskórników, zredukować rogowacenie okołomieszkowe. Zabieg en wspomaga terapię przebarwień i blizn. Dzięki serii zabiegów mikrodermabrazji można też odmłodzić skórę. Złuszczenie naskórka wspomaga procesy regeneracyjne i przyczynia się do spłycenia zmarszczek. Przygotowuje też skórę na aplikację składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Dzięki mikrodermabrazji zmęczona i poszarzała cera może odzyskać młodzieńczy blask i zdrowy koloryt.

Mikrodermabrazję najczęściej wykonuje się na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg ten można jednak zastosować również na inne partie ciała, np. na brzuch czy uda w celu ujędrnienia skóry, redukcji cellulitu i rozstępów.

Z zabiegów mikrodermabrazji skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej – zobacz więcej.

Tekst promocyjny



Zobacz także:

Napisane przez

Jakub Domżalski

Jakub to doświadczony specjalista w dziedzinie zdrowia psychicznego i renomowany bloger. Posiada tytuł magistra psychologii. Swoje zainteresowania skoncentrował na zagadnieniach depresji, lęku, PTSD i uzależnień. Jego pasją jest muzyka klasyczna i wędrówki górskie, które uważa za integralne elementy zdrowego trybu życia. Za pomocą swojej pracy, Jakub dąży do poprawy jakości życia innych, promując znaczenie zdrowia psychicznego.