Dieta odchudzająca i mordercze treningi nie zawsze są w stanie zapewnić oczekiwane efekty modelowania sylwetki. Nawet z pozoru szczupłe ciało może w niektórych miejscach zgromadzić oporną tkankę tłuszczową. Zastanawiasz się, jak się pozbyć nieestetycznych fałdek, na które nie działają ćwiczenia ani dieta? Pomocne mogą okazać się zabiegi wyszczuplające ciało.

Wyszczuplająca moc masażu

Masaż ujędrniający to jeden z najmniej inwazyjnych, a jednocześnie bardzo skutecznych sposobów na wyszczuplenie ciała – podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi. Lepiej niż manualna stymulacja tkanek sprawdzają się zabiegi przy użyciu specjalnych urządzeń masujących, np. endermologia, nazywana też masażem podciśnieniowym. Procedura polega na zastosowaniu głowicy wyposażonej w rolki, zmotoryzowaną klapkę i próżnię. Endermologia nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Głowica urządzenia zasysa fałd skóry, a następnie roluje go w różnych kierunkach.

Intensywny masaż podciśnieniowy uruchamia wiele korzystnych procesów w skórze i tkance podskórnej – usprawnia krążenie krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków. Pobudza skórę do przebudowy kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jej napięcie, młody wygląd i jędrność. Endermologia sprawdza się przede wszystkim w redukcji cellulitu i „miejscowej otyłości”. Wyszczupla i ujędrnia partie ciała oporne na dietę i ćwiczenia, m.in. ramiona, plecy, brzuch, talię, uda. Dla uzyskania optymalnych efektów endermologię wykonuje się w serii kilku lub kilkunastu zabiegów.

Zimne mikrofale – pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu

W walce z cellulitem i oporną tkanką tłuszczową sprawdzają się również takie technologie, jak zimne mikrofale. Wykazują one wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych znajdujących się na różnych głębokościach. Jednocześnie oddziałują na procesy naprawcze w obrębie skóry, dzięki czemu wzmacniają ją i ujędrniają. Podczas zabiegu emitowane są mikrofale i jednocześnie działa system chłodzący, który łagodzi ewentualne nieprzyjemne doznania. Znieczulenie jednak nie jest stosowane. Mikrofale nie powodują przerwania ciągłości naskórka.

Czytaj:  Jak produkowane są kontraktowe leki na depresję?

Procesy zainicjowane podczas tego zabiegu wyszczuplającego zachodzą stopniowo. Uszkodzone komórki tłuszczowe obumierają, a następnie są usuwane przez organizm za pośrednictwem układu limfatycznego. Włókna kolagenowe w skórze zostają skrócone i pobudzone do odbudowy. Po serii zabiegów cellulit ulega wyraźnej redukcji, zmniejszają się depozyty tkanki tłuszczowej.

Modelowanie sylwetki przy pomocy ultradźwięków

Modelowanie sylwetki możliwe jest również z pomocą ultradźwięków, a dokładnie technologii HIFU. Wytworzona podczas zabiegu energia przenika przez naskórek bez przerywania jego ciągłości, docierając do głębokich warstw skóry, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Skoncentrowane ultradźwięki stymulują produkcję kolagenu w skórze oraz wspomagają usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem jest lifting ciała oraz wyszczuplenie problematycznych obszarów, takich jak brzuch, boczki, ramiona, uda czy pośladki.

Skoncentrowana fala ultradźwiękowa ma zdolność punktowego skupiania się na danym obszarze ciała. Wywołuje ona ruch i tarcie komórek w tkance podskórnej. Wewnątrz tkanek powstaje wysoka temperatura (około 65°C), która powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia. Optymalne efekty HIFU nie pojawiają się od razu. Bezpośrednio po zabiegu można dostrzec wyraźną poprawę kondycji skóry, ale pełne rezultaty widoczne są dopiero po około 3 miesiącachW razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-lodz/

Treść promocyjna



Zobacz także:

Napisane przez

Jakub Domżalski

Jakub to doświadczony specjalista w dziedzinie zdrowia psychicznego i renomowany bloger. Posiada tytuł magistra psychologii. Swoje zainteresowania skoncentrował na zagadnieniach depresji, lęku, PTSD i uzależnień. Jego pasją jest muzyka klasyczna i wędrówki górskie, które uważa za integralne elementy zdrowego trybu życia. Za pomocą swojej pracy, Jakub dąży do poprawy jakości życia innych, promując znaczenie zdrowia psychicznego.