Dla singli

Społeczność jest zbiorowością ludzi, których łączą więzyForma rodzinna jest jak dotąd najbezpieczniejszą formą przetrwania. Zawarcie związku jest ważnym wyborem w każdej kulturze, ponieważ pociąga za sobą konsekwencje społeczne i ekonomiczne. W związkach  rozwijamy siędorastamybudujemy relację interpersonalnąwyrażamy uczucia.

Związki mogą być wzbogacającym doświadczeniem lub niespełnionym marzeniem. Satysfakcjonujące pożycie seksualne umożliwia wspólne przeżywanie namiętnościintymnościczułości i miłości.

Poznać kogoś, zdecydować się założyć związek, wspólnie pracować nad jego kształtem, to poważne wyzwanie. Dla osoby aktywnie zajętej pracą zawodową, może okazać się ono znacznie poważniejsze.

Przyczynia się do tego również fakt, że w naszym społeczeństwie panuje mit o „niezgodności charakterów” jako jednego z głównych powodów rozstań lub problemu ze znalezieniem właściwego partnera. Tymczasem najczęściej nazywamy tak problemy relacyjne i komunikacyjne. Brak nam wiedzy o nas samych i świadomosci jak wyrażać nasze potrzeby i emocje. Ujawnia się to w byciu z kimś blisko- zazwyczaj w przypadku obydwu stron.

Niewiele wiedząc o sobie, również niewiele wiemy o naszych partnerach. Wyobrażamy sobie kim są i również wyobrażamy sobie, kim my jesteśmy. Przyjmujemy wyobrażenie jako rzeczywistość.

Gdy singlem jest się z wyboru, zazwyczaj jest to skutkiem poczucia zniechęcenia i rozczarowania poszukiwaniami. Niestety:

„rozczarowanie następuję jedynie wtedy, gdy wcześniej nastąpiło zaczarowanie”

-jesteśmy zawiedzeni, gdy na partnera patrzymy  życzeniowo, zamiast realistycznie.

Drogę do osiągnięcia celu można porównać do ułożenia puzzli. Bez widoku obrazka, który symbolizuje nasz cel, jest to wybitnie trudne zadanie. Najpierw musi pojawić się obrazek, dopiero wtedy układanie puzzli nabiera sensu. Na „emocjonalne puzzle” składają się przekonania, emocje, myśli, działania oraz reakcje fizjologiczne. To duże pole do działania, zwłaszcza, że puzzle są interaktywne.

Coaching dla singli stawia jasne pytanie, kim jesteś, dokąd zmierzasz i która droga jest dla ciebie najlepsza.

coaching dla singli