Coaching żywieniowy

Coaching dietetyczny to wspólna praca trenera personalnego i klienta w szukaniu sposobu na przepracowanie ukrytych komunikatów, które determinują szkodliwe zachowania.

W pracy metodą coachingu dietetycznego pomocne może okazać się wykonanie ćwiczenia: „Szukanie pozytywnych intencji” -zmień autosabotaż w sukces wg. Roberta Diltsa 

Krok 1. Zdefiniowanie problemu. Opisz i skup się na zdefiniowaniu zachowania, które odpowiada za twój problem.

Krok 2. Odkrycie leżących u jego podstaw motywów. Wejdź do swojego wnętrza i poszukaj części ciebie, która odpowiada za niechciane zachowanie. To część twojej osobowości, która jest zbiorem motywacji. Możesz z nią negocjować.

Krok 3. Dotarcie do motywów zasadniczych. Zapytaj: co chcesz osiągnąć? Posłuchaj odpowiedzi. Zadawaj pytania tak długo, aż zidentyfikujesz podstawowe przekonanie i podstawowe przyczyny, które na pierwszy rzut oka zdają się nie dawać ci wsparcia.

Przepracowanie ukrytych, często nieuświadamianych komunikatów decyduje o tym, że coaching jest bardziej skuteczny niż inne sposoby walki z nadprogramowymi kilogramami lub złymi nawykami żywieniowymi, których dotychczas nie potrafiliśmy się wyzbyć.

coaching dietetyczny